Przebarwienia na skórze są powszechnym problemem, z którym pragniemy sobie jak najszybciej poradzić. Niejednokrotnie przyjmują postać nieestetycznych brązowych plam, a co więcej, trudno je ukryć – w szczególności gdy występują w widocznym miejscu.

Przebarwienia powstają w wyniku ekspozycji na słońce, po źle wyleczonym trądziku czy przebytej ospie. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest dobór odpowiedniej pielęgnacji i stosowanie preparatów o wyselekcjonowanych składach, które pomogą nam poradzić sobie ze zmniejszeniem widoczności plam, a nawet ich całkowitą niwelacją. Zatem, jak rozjaśnić przebarwienia na skórze?

Czym są przebarwienia? Objaśnienie pojęcia

Przebarwienia na skórze są brązowymi plamami, mogącymi przybierać różną wielkość oraz kształt. To nieestetyczny problem, który potrafi skutecznie obniżyć samoocenę i niekorzystnie wpłynąć na samopoczucie.

Wśród czynników predysponujących do pojawiania się przebarwień możemy wymienić cerę wrażliwą i naczynkową, choroby dermatologiczne, trądzik, zmiany hormonalne oraz występowanie tego rodzaju zmian skórnych u członków najbliższej rodziny.

Jak rozjaśnić przebarwienia na twarzy? Praktyczne wskazówki

Niwelacja przebarwień to złożony i czasochłonny proces, w którego trakcie musimy uzbroić się w cierpliwość. W tym okresie niezwykle istotna jest systematyczność w stosowaniu odpowiednio dobranych preparatów. Powinniśmy również skonsultować się ze specjalistą, który oceni stan naszej skóry. Następnie pomoże nam w doborze produktów pielęgnacyjnych i przekaże zalecenia dotyczące codziennej rutyny pielęgnacyjnej.

Jednym z najlepszych sposobów na całkowite pozbycie się lub zmniejszenie widoczności plam na skórze jest zastosowanie maści na przebarwienia i blizny ScarŻel plus. To wysokiej jakości produkt, w którego składzie znajdziemy starannie wyselekcjonowane składniki. Preparat zawiera innowacyjną formułę opartą na połączeniu naturalnych esencji roślinnych z silikonem, co przy regularnym nakładaniu na uszkodzone miejsca zapewni niesamowite rezultaty.

Na przebarwienia świetnie sprawdzają się również kosmetyki do codziennej pielęgnacji. Powinniśmy w nich znaleźć substancje blokujące proces syntezy melaniny, a także chroniące skórę przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych.

ScarŻel plus dostępny jest również w wersji z SPF30, dzięki czemu fantastycznie sprawdzi się zarówno w okresie jesienno-zimowym, jak i wiosenno-letnim, zabezpieczając naskórek przed pojawieniem się kolejnych przebarwień w wyniku oddziałania intensywnych promieni słonecznych.

Co na przebarwienia na twarzy?

Poza codzienną pielęgnacją i stosowaniem odpowiednio dopasowanych do potrzeb skóry kosmetyków czy preparatów możemy także zdecydować się na specjalne zabiegi medycyny estetycznej. Doskonale sprawdzą się w przypadku większych przebarwień, które trudno całkowicie usunąć przy pomocy metod stosowanych w zaciszu własnego domu.

Powinniśmy również zadbać o codzienne stosowanie kremów z SPF. Dzięki nim zadbamy, by na naszej skórze nie pojawiło się więcej nieestetycznie wyglądających przebarwień.

Dlaczego powstają przebarwienia na twarzy i ciele?

Przyczyną powstawania przebarwień jest nagromadzenie melaniny w jednym miejscu na skórze. Dzieje się to w szczególności wiosną oraz latem, gdy wystawiamy się na działanie intensywnych promieni słonecznych. Możemy wymienić aż kilka rodzajów tego rodzaju zmian, a mianowicie przebarwienia ogólne, wynikające z chorób autoimmunologicznych bądź zaburzeń hormonalnych. Oprócz nich czynnikiem odpowiadającym za pojawienie się plam na skórze mogą być schorzenia, których przyczyną jest całkowity brak melaniny.

Przebarwienia są także rezultatem stanów zapalnych, dlatego w większym stopniu jesteśmy narażeni na ich wystąpienia w sytuacji, w której zmagamy się z łuszczycą, trądzikiem, łupieżem pstrym czy ziarniniakami.

Czego unikać przy przebarwieniach?

Przebarwienia na skórze mogą być spowodowane przez różne czynniki, takie jak trądzik, działanie promieni słonecznych, przebyte urazy czy zaburzenia hormonalne. Aby uniknąć ich powiększania i pojawiania się kolejnych, powinniśmy unikać kilku kluczowych przyczyn.

Przede wszystkim warto ograniczać wystawiania skóry na słońce. Promieniowanie UV może wpłynąć na rozwój nowych zmian, dlatego tak istotne jest unikanie długotrwałego przebywania w miejscach o dużym nasłonecznieniu.

Borykając się z przebarwieniami, musimy pamiętać o systematycznym używaniu kosmetyków z SPF, chroniącymi skórę przed promieniowaniem UV. Ponadto unikajmy drapania, dotykania, wyciskania czy drażnienia skóry, co niejednokrotnie ma miejsce w przypadku występowania zmian trądzikowych.

Niektóre kosmetyki zawierają substancje drażniące, mogące prowadzić do pogłębienia się problemu. W związku z tym musimy starannie dobierać produkty pielęgnacyjne, jednocześnie unikając stosowania preparatów zawierających składniki negatywnie oddziałujące na skórę.

Czynnikami, które również powinniśmy ograniczyć, ponieważ mogą niekorzystnie wpłynąć na skórę i pojawianie się przebarwień, są alkohol oraz nikotyna. W papierosach czy trunkach procentowych znajdują się substancje prowadzące do obniżenia zdolności regeneracyjnych tkanek.