Naturalny poród nie zawsze jest możliwy z różnych przyczyn – wówczas lekarze decydują o wykonaniu cesarskiego cięcia. W Polsce w ten sposób przychodzi na świat ponad połowa dzieci, co stanowi jeden z najwyższych wskaźników w Europie.

Choć operacja tego typu przebiega inaczej niż kiedyś dzięki rozwojowi medycyny, młode mamy wciąż muszą zmagać się z bólem towarzyszącym gojeniu się rany, a także dyskomfortem – fizycznym i psychicznym – związanym z powstawaniem blizny. Obecnie dzięki nowym metodom operacji może być ona mniej widoczna niż kilka lat temu, aczkolwiek dla wielu kobiet wciąż pozostaje źródłem kompleksów. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom, stworzyliśmy naturalną, skuteczną maść na blizny po cesarce.

ScarŻel – skuteczna maść na blizny po cesarce

Rana po cesarskim cięciu może wymagać szczególnej troski jeszcze nawet rok po porodzie – wszystko zależy od indywidualnych uwarunkowań, w tym predyspozycji genetycznych. Eksperci zalecają, aby już od momentu zdjęcia szwów, które ma miejsce zazwyczaj tydzień po operacji, wdrożyć pielęgnację. To usprawni proces gojenia, a także pozwoli ograniczyć widoczność powstałego zbliznowacenia. W osiągnięciu sukcesu w tym zakresie pomaga nasza wyjątkowa maść na blizny po cesarce ScarŻel.

Preparat działa łagodząco, zmniejsza stan zapalny, redukuje zaczerwienienie i przebarwienia, a także pomaga w spłyceniu blizny. Przynosi również ulgę w dolegliwościach odczuwanych w związku z gojeniem, takich jak swędzenie. Jednocześnie nasza maść na blizny po cesarce kompleksowo pielęgnuje skórę, za co odpowiada jej naturalny, dopracowany skład.

Co zawiera nasza maść na blizny po cesarce?

Nasza skuteczna maść na blizny po cesarce działa tak kompleksowo ze względu na wyjątkową recepturę, złożoną z naturalnych składników. Jednym z nich jest wyciąg z cebuli, który wykazuje działanie antybakteryjne i przeciwzapalne, a ponadto redukuje przebarwienia, uelastycznia skórę oraz czyni ją bardziej miękką. Ma to ogromne znaczenie dla wyglądu blizny, która staje się znacznie mniej widoczna. Wyciąg z aloesu pomaga w jej regeneracji, uśmierza dolegliwości bólowe, a także działa antyseptycznie.

Oprócz nich ważnymi składnikami naszej maści na blizny po cesarce są również wyciągi z koniczyny czerwonej, owoców rokitnika i tamaryndowca indyjskiego, portulaki, a także wąkrotki azjatyckiej. Tak skomponowany skład nadaje preparatowi dodatkowe właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, przyspieszające gojenie oraz regenerację, regulujące syntezę włókien kolagenowych i metabolizm fibroblastów, rozjaśniające, usprawniające krążenie czy wzmacniające naczynia krwionośne. Co więcej, składniki maści na blizny po cesarce działają przeciwzakrzepowo, rozjaśniająco, przeciwbólowo, a ponadto pomagają w spłaszczeniu bliznowców.

Skuteczna maść na blizny po cesarce z naturalnymi składnikami cenionymi w kosmetyce i dodatkiem silikonu

Nasza skuteczna maść na blizny po cesarce to innowacyjny produkt na rynku – w większości przypadków można znaleźć preparaty wyłącznie naturalne bądź tylko silikonowe. Nasz wyrób łączy właściwości obu rozwiązań, dzięki czemu jeszcze skuteczniej pomaga w pielęgnacji zbliznowaceń. Innowacyjne połączenie wyciągów roślinnych z silikonem uzyskano, wykorzystując efekt synergii – właściwości poszczególnych składników wspierają działanie pozostałych.

W ScarŻel, maści na blizny po cesarce, znajduje się również hydroxyprolisilane 6, czyli silanol rozpuszczalny w wodzie – w przeciwieństwie do tradycyjnie wykorzystywanych silikonów. Aktywuje on młody kolagen, przyczyniając się do skutecznej regeneracji oraz ujędrnienia skóry. Oprócz tego stworzony przez nas preparat zawiera także kwas hialuronowy i alantoinę, które również kompleksowo pielęgnują naskórek.

Kiedy stosować maść na blizny po cc?

Nasza skuteczna maść na blizny po cesarce ScarŻel przynosi najlepsze rezultaty przy regularnym stosowaniu. Warto rozpocząć je już po zdjęciu szwów i wstępnym zagojeniu się rany pooperacyjnej – nie należy stosować preparatu na otwarte zranienie.

Zaleca się także unikanie ekspozycji pielęgnowanej blizny na działanie promieni słonecznych. Co jednak ważne, w naszej ofercie znajduje się również produkt ScarŻel wzbogacony o SPF 30, który pozwala ograniczyć ich negatywny wpływ.

Długość stosowania maści na blizny po cesarce jest inna w zależności od przypadku, w tym od rodzaju nacięcia i uwarunkowań biologicznych. Jednak nasze 14-letnie doświadczenie w zakresie pielęgnacji tego typu zmian pozwoliło nam stworzyć produkt, który zapewnia poprawę w zakresie wyglądu oraz widoczności zbliznowaceń.