Blizny potrądzikowe – jak się ich pozbyć?

Trądzik to jedna z najpopularniejszych chorób skóry – może pojawić się u każdego z nas. Jednak najczęściej dotyka on osoby młode. Niestety, ale istnieje ryzyko (uwarunkowane również predyspozycjami genetycznymi), że pozostawi on po sobie nieestetyczną pamiątkę w postaci blizn. W poniższym wpisie przedstawimy sposoby poradzenia sobie z nimi, a także odpowiemy na pytanie – jak skutecznie pozbyć się śladów, starych blizn oraz plam pozostałych po przebytym trądziku?

Przyczyny powstawania blizn potrądzikowych

Blizny – pozostałe po trądziku – to zmiany skórne, które pojawiają się w wyniku uszkodzenia skóry właściwej i zastąpieniu jej fragmentu tzw. tkanką łączną włóknistą. Występują one w postaci wgłębień o nieregularnym kształcie, a także rozmaitej wielkości oraz głębokości. Wyróżniamy następujące rodzaje blizn potrądzikowych:

  • przerostowe – grube, twarde i wypukłe guzki,
  • zanikowe – mogą mieć zarówno postać pofałdowanej skóry, jak i wgłębień o różnej głębokości oraz wielkości,
  • przebarwienia – różowe bądź jasnobrązowe plamy na skórze.

Jak się pozbyć blizn po trądziku?

Leczenie warto rozpocząć od profesjonalnej konsultacji z lekarzem-dermatologiem, który oceni ogólny stan cery oraz określi kierunek dalszego działania. Każda osoba udająca się do specjalisty pragnie otrzymać od niego odpowiedź na jedno podstawowe pytanie, a mianowicie – jak szybko oraz skutecznie pozbyć się blizn na twarzy pozostałych po trądziku (pot. po pryszczach). Jednym z rozwiązań jest skorzystanie z profesjonalnych zabiegów kosmetycznych, do których zalicza się m.in. dermabrazję – polegającą na mechanicznym usunięciu blizn potrądzikowych czy innych śladów pozostawionych po pryszczach. W rezultacie nasz naskórek pozostaje starty, a tkanki zregenerowane. Kolejnym popularnym sposobem jest laseroterapia, która pobudza organizm do produkcji kolagenu oraz odbudowy tkanek.

Jak się pozbyć śladów skórnych w postaci blizn potrądzikowych tańszymi, nieinwazyjnymi sposobami? Oczywiście, istnieją inne metody poradzenia sobie z nieestetycznymi śladami pozostałymi po pryszczach – należy do nich m.in. systematyczne stosowanie wysokiej jakości środków pielęgnacyjnych, a dokładniej kremów oraz maści. Preparaty te umożliwiają złagodzenie i regenerację zmian potrądzikowych (w tym ubytków w postaci blizn zanikowych). Nie ma co ukrywać, że przebarwienia potrądzikowe, blizny na twarzy oraz innego rodzaju ślady po trądziku wpływają na gorszą samoocenę, a także ogólne samopoczucie. Kobiety często próbują przykryć je maskującym podkładem i zakamuflować pudrem, ale tak naprawdę jest to tylko chwilowe rozwiązanie – bowiem po zmyciu makijażu skóra nadal nie prezentuje się najlepiej. Jak się pozbyć śladów po młodzieńczym trądziku? W tym wypadku warto wybrać preparaty na bazie naturalnych składników. W naszej ofercie można znaleźć maść na blizny potrądzikowe

Jaki krem najlepiej sprawdzi się na blizny po trądziku?

Potrądzikowe zmiany na skórze są często przyczyną złego nastroju oraz braku pewności siebie. Jak się ich skutecznie pozbyć? Oprócz możliwości zastosowania profesjonalnych zabiegów kosmetycznych w gabinetach dermatologicznych, koniecznie należy skupić się również na, odpowiednio dopasowanej do potrzeb skóry, pielęgnacji domowej. Warto postawić na wysokiej klasy środki, które zarówno pomogą w leczeniu różnorodnych zmian skórnych, jak i zapobiegną ich rozprzestrzenianiu. Niezmiernie ważna jest ich regularna aplikacja. Niekiedy trudno zdecydować się, jaką maść zakupić na blizny, gdyż skóra po trądziku wymaga użycia preparatów o silnym działaniu naprawczym. Zawarte w tych produktach substancje łagodzą podrażnienia, wyrównują koloryt skóry, a także wspomagają proces regeneracji naskórka. Pozbycie się blizn na plecach, twarzy oraz z innych części ciała, które stanowią ślad po przebytym trądziku (krostach) to trudne, a często również czasochłonne zadanie, z którym musi zmierzyć się wiele z nas. Jednak trzeba pamiętać, że systematyczność działania, tzn. stosowania preparatów na skórę, jest tutaj kluczowa!

Często zadajemy sobie pytanie, jak skutecznie oraz szybko pozbyć się nieestetycznej blizny na twarzy, stanowiącej pozostałość po przebytym trądziku. Tę pamiątkę po pryszczach wcale nie tak łatwo zlikwidować – bowiem blizny potrądzikowe są tak samo kłopotliwe do usunięcia, jak sam proces walki z trądzikiem. Istnieje jednak kilka możliwości poradzenia sobie z tego rodzaju bliznami m.in. można zdecydować się na laseroterapię bądź dermabrazję. Nie wolno również zapominać o domowej pielęgnacji w postaci wysokiej jakości kremów, maści bądź żeli.